פורסם ב- כתיבת תגובה

3 צעדים פשוטים בהם תוכלו ליצור אווירה יוקרתית בבית אבל לא יקרה!!

3 צעדים פשוטים בהם תוכלו ליצור אווירה יוקרתית בבית אבל לא יקרה!

כן כן, אתם קוראים נכון… בית בעל אווירה יוקרתית ולא יקרה…

 רוצים לשדרג את הבית לכבוד החג, לכבוד השנה החדשה, סתם כי בא לכם להתחדש?

בכמה צעדים פשוטים תוכלו לעצב חלל מסוים בבית או את כל הבית, ללא שבירת קירות וללא הוצאות מיותרות.

אמנם תצטרכו להשקיע מזמנכם מעט וטיפה לצאת מאזור הנוחות אבל המטרה שלשמה התכנסנו שווה את הכל וגם הסביבה תנשום לרווחה ותגיד לכם תודה.

מתחילים…

"הום סטיילינג", "הלבשת בתים" – אם פעם המונח היה מלקסיקון עיצוב הפנים והאדריכלות בלבד, היום הוא נגיש מתמיד.

בכתבה זו תגלו איך אתם יכולים לשדרג את הבית שלכם-בעצמכם, בתקציב ובזמן שלכם ובדיוק במינון שמתאים לכם.

הום סטיילינג מדבר על יצירת אווירה רעננה במרחבי הבית, ללא שינוי מבנה הקירות. האווירה החדשה הזו תיווצר באמצעות סדר חדש, רכישות, שינוי מיקום של פריטים קיימים ו/או שדרוגם.

אז למה שלא נקפוץ לחנות ונרכוש משהו מתאים…?

הכל בחיים תלוי במינון, כדי להצליח במלאכת עיצוב הבית יש לבדוק מה יש בבית ומה אין, לסדר את הקיים ואת מה שלא צריך להשאיר בצד, עוד נחזור אליו בהמשך. אם נקפוץ סתם כך לחנות ונקנה על הדרך כל מה שנראה לנו בעין, מבלי שהשקענו בתכנון מבעוד מועד סביר להניח שלא נצליח ליצור אווירה חמימה ועוטפת כמו שחלמנו לבית שלנו, זאת משום שלא נצליח לקלוע לרהיט או הפריט המדויקים ביותר לסגנון העיצובי הרצוי בעיננו.

 

צריך לתכנן אווירה, זה לא דבר שנוצר יש מאין.

טאץ' ואווירה לבית מעוצב להפליא – איך עושים את זה?

שלב 1- עכשיו בודקים, מהי אווירה חמימה ועוטפת עבורי? האם אתם מעוניינים במראה יוקרתי מלכותי של ארמון או במראה הייטקיסטי של מלון? האם אתם מתחברים למראה טרופי עם המון ירוק בעיניים או למראה שמחקה את השלווה של הים התיכון? האם אתם רוצים להרגיש כל היום בכפר? או שדווקא המראה האורבני ממלא לכם את הלב כל בוקר בשמחה?

סגנונות עיצוב הם המצפן שמכוון ליצירת עיצוב הבית המושלם, כזה שיצית בחלל בדיוק את אותה אווירה חמימה ועוטפת. סגנונות העיצוב הם למעשה שפה מוסכמת שמכילה בתוכה עולם שלם. הם מגיעים עם מפרט מדויק של הריהוט, הצבעים, הטקסטורות, החיפויים, המרקמים, הטפטים וההדפסים שהופכים חלל לבעל אווירה.

שלב 2- חפשו השראה לסגנון שבחרתם בירחוני עיצוב ובמנועי חיפוש ברשת, בדפדפן האינטרנט ובפינטרסט וערכו לעצמכם רשימת קניות. הכניסו לרשימה תמונות ומידות של החלל המיועד לעיצוב וגם של רהיט כלשהו אליו התחברתם במיוחד מהסגנון העיצובי שבחרתם, אקססורייז / שבדיוק התיישב לכם בנישה  או על המדף בסלון שלכם, פינת אוכל כפרית עגולה מעץ מאסיבי.

שלב 3- האווירה שאתם נותנים לחלל באמצעות הסגנון העיצובי היא הסיפור המקשר בין כל הריהוט, הצבעים, הטקסטורות, החיפויים, המרקמים, הטפטים וההדפסים. הצלחתם ליצור את האווירה הרצויה לכם בתכנון? מרגישים שלמים איתה? קחו איתכם את תמונת ההשראה (אם יצרתם לוח השראה או הדמיה עוד יותר טוב) אתם יוצאים מצוידים ויכולים לאסוף את הפריטים המדויקים בחנויות.

עכשיו אתם לגמרי מוכנים לצאת לקניות!

הנה כמה מוצרים עליהם אני ממליצה שיעזרו לכם ליצור את האווירה הזו –

בהצלחה!
נטלי צדקה בלאושטיין, מעצבת פנים

כתיבת תגובה